"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Únor 2010

Výkřik ve tmě

25. února 2010 v 19:51 | Danča |  Filmografie

Výkřik ve tmě (1988)

Výkřik ve tmě (Evil Angels)

Originální název: A Cry in the Dark
Žánr: Drama
Země: Austráli/Spojené státy Americké
Délka: 120 min

Obsah filmu Výkřik ve tmě:
Slavné australské drama, nominované na Oscara a čtyři Zlaté glóby, je založeno na reálném příběhu Lindy Chamberlainové, neprávem obviněné z vraždy svého dítěte během cesty po australském vnitrozemí. V hlavní roli přímo koncertuje oscarová Meryl Streepová, která za roli médii ztýrané matky obdržela hlavní cenu na festivalu v Cannes.

Režie: Fred Schepisi

Hrají:
Meryl Streep....Lindy Chamberlain
Sam Neill....Michael Chamberlain
Dale Reeves....Aidan


Úspěšnost filmu:74%


Jako nepoddajný plevel

25. února 2010 v 19:42 | Danča |  Filmografie

Jako nepoddajný plevel (1987)


Jako nepoddajný plevel (Ironweed)

Originální název: Ironweed
Žánr: Drama
Země: Spojené státy Americké
Délka: 145 min

Obsah filmu Jako nepoddajný plevel:
Psychoíogické drama u nás neznámého režiséra Hectora Babenca Jako nepoddajný plevel (1987) bylo natočeno podle románu Williama Kennedyho.Snímek těží z nezvyklého prostředí životních ztroskotanců a z atmasféry provinčního městečka Albany chladné zimy roku 1938. Hrdinou vyprávěni je stárnoucí Francis Phelan, který se po čase vrací do města, kde se narodil a kde žil poklidným životem úspěšného muže a otce rodiny. Ten však byl přerván tragickounehodou; Francis, který omylem zavinil smrt svého malého synka; se s neštéstím nedokázal smířit, utekl od rodiny a už víc než dvacet let se toulá. Mezi vandráky a ztroskotanci si našel přátele i novou životní družku, zkrachovalou zpěvačku Helenu Archerovou. Ani s tou však muž není schopen začít nový život. Pár, potloukající se ve chvílích blahobytu po levných hotýlcích se neustále hádá a rozchází; jeden bez druhého však neumí žít. Francis, který sám sebe vyobcoval na okraj společnosti, je neustále pronásledován vnitřními běsy: vedle pocitu viny za synovu smrt ho sžírají vzpomínky na muže, které během svého bouřlivého života zabil. Nakonec přece jen navštívíí rodinu; žena Annie i dospělé děti jsou ochotni kajícného otce přijmout zpět, ale Francis ví, že by už nedokázal žít normálně. Jeho křehké jistoty "svobodného" světa
bezdomovců se však hroutí smrtí Heleny a přítele Rudyho, a Francis se vydává na další možná už poslední tuláckou výpravu.. - Hrdiny Babencova snímku jsou bezdomovci, neschopní a neochotní přizpůsobit se normálnímu světu. Autor je neglorifikuje, ale také neodsuzuje; má pro ně poněkud chladné pochopení, jež lze cítit za profesionálním odstupem od formálně brilantního vyprávění. Postavy duchů, pronásledujících hlavního hrdinu, vnášejí do příběhu prvky magického realismu. Realistická drobnokresba prostředí se opírá především o herecké výkony dvojice hlavních představitelů: Janck Nicholson v postavě Francise vytvořil jednu ze svých nejlepších charakterních
rolí, zatímco Meryl Streepová výborně zvládla pro sebe nezvyklou postavu Veleny, jejímž prostřednictvím vnáší do vyprávění jemný smutek a nostalgickou něhu. Postava tuláka Rudylio patří mezi významné filmové role Toma Waitse.

Režie: Hector Babenco

Hrají:
Meryl Streep....Helena Archerová
Jack Nicholson....Francis Phelan
Tom Waits....Rudy

Video:

Úspěšnost filmu: 88%


Hořkost

25. února 2010 v 19:33 | Danča |  Filmografie

Hořkost (1986)


Hořkost (Heartburn)

Originální název: Heartburn
Žánr: Komedie/Romantické/Drama
Země: Spojené státy Americké
Délka: 105 min

Obsah filmu Hořkost:
Ona pracuje v nakladateľstve v New Yorku, on je známy fejetonista z Washington Post. Rachel (Meryl Streep) a Mark (Jack Nicholson) sa stretnú na svadbe spoločného priateľa. Skončia v posteli a všetko má pomerne rýchly spád. Manželstvo, dieťa, spoločný dom. Všetko vyzerá v najlepšom poriadku až do momentu, kedy Rachel, ktorá už čaká druhé dieťa, neobjaví, že Mark má aféru. Rozvod je na spadnutie... Vo filme sa predstaví celá plejáda vynikajúcich hercov a dokonca aj český režisér žijúci v USA Miloš Forman.

Režie: Mike Nicholson

Hrají:
Meryl Streep....Rachel Louise Forman
Jack Nicholson....Mark Louise Forman
Jeff Daniels....Richard

Video:

Úspěšnost filmu: 73%


Víc než dost

25. února 2010 v 19:23 | Danča |  Filmografie
Víc než dost (Plenty)

Originální název: Plenty
Žánr: Drama
Země: Spojené státy Americké
Délka: 124 min

Obsah filmu Víc než dost:
Drama o středu životních postojů v poválečném světě. Hlavní hrdinka Susan (Meryl Streep) se vrací domů do poválečné Británie z Francie, kde působila ve francouzském hnutí odporu. Po návratu do vlasti se však dostává do konfliktu s britskou uniformitou a nudou. Nezávislá mladá žena plná energie je pobouřena okolním prostředím, což dává najevo svým nekonvenčním jednáním, kterým dokáže ničit nejen sama sebe, ale také životy blízkých.

Režie: Fred Schepisi

Hrají:
Meryl Streep....Susan Traherne
Charles Dance....Raymond Brock
Tracey Ullman....Alice Park
Úspěšnost filmu: 80%


Recenze: Nějak se to komplikuje

22. února 2010 v 17:20 | Danča |  It´s Complicated
Ahoj, na ůj blog napsala dívka jménem Tereza nejhorší recenzi na film Nějak se to komplikuje, kterej byl úžasnej...Navenek vypadá vše tak, jak má být. Režisérka Nancy Meyers platí za tvůrkyni, která točí nadprůměrné romantické komedie, tentokrát se navíc opět obklopila hereckými jmény první velikosti. Premiéru filmu pak načasovala na konec roku, aby bylo všem jasné, že hodlá urvat nějakou tu ceněnou filmovou sošku. Na tuto hru nejspíš přistoupila i porota na Zlatých Glóbech, která se nikterak neobtěžovala střelit Nějak se to komplikuje hned tři nominace. Nominace absolutně nezasloužené a velmi zarážející.
Příběh točící se okolo starší pekařky Jane, která od rozvodu se svým bývalým partnerem Jakem (jenž už nyní stihnul splodit potomka s mladší milenkou) stále nemůže najít adekvátního náhradníka, nenabízí vlastně nic moc nového na poli romantické komedie. Dojde na opětovné sblížení, na scéně se objeví druhý potenciální milenec a v pozadí za nitky navíc tahá potomstvo kdysi funkční vypečené rodinky.

Komedie bez humoru

Asi nemá cenu, abych zde rozpitvával svůj vztah k Nancy Meyers, kterou jsem doteď považoval za vcelku průměrnou režisérku, jejíž filmy stály vždy na dobrých hereckých výkonech a notné dávce humoru. U Nějak se to komplikuje však oba aspekty jaksi chybí. Základní kámen úrazu se nachází už ve scénáři, který absolutně nesplňuje požadavky pro kvalitní komedii, neboť neobsahuje v podstatě žádnou vtipnou scénu.
Dá se dost dobře představit, že kdyby bylo hlavním protagonistům třeba o třicet let méně a jejich dialogy obsahovaly mnohem peprnější výrazy, dalo by se situacím, do kterých se milostný trojúhelník dostává, s jiným režijním vedením možná zasmát. V Nějak se to komplikuje však vystupuje banda šedesátníků, která se všelijak pitvoří, piští (platí pouze o ženském osazenstvu) a snaží se působit mladě a cool, ovšem nic z toho nevyvodí byť jen malý úsměv na tváři.

Komedie bez sympatických postav

Vyloženou trapností to sice (až na několik momentů) nezavání, i tak se ale Meyers spolehlivě daří, aby byla každá postava z milostného tria krajně nesympatická. Jane je zkrátka i při svém pokročilém věku pouze nadržená husa, Jake zase odporný egoista, který pouze využívá svých právnických schopností přesvědčovat druhé. Zhruba polovinu filmu tak ze všeho nejlépe vychází architekt Adam s tváří Stevea Martina, jenž působí velmi civilně a oduševněle. Ovšem jen do té doby, než se zkouří na večírku a jeho jednání dovede diváka k pocitu těžké trapnosti a postupné nenávisti.
Nějak se to komplikuje tedy zachraňují spíše scény, ve kterých se jede pěkně na jistotu a nikdo se nesnaží být za každou cenu vtipný, stejně jako momenty, kde se vyskytují tři již odrostlé děti rozvedeného páru. Ty jsou totiž snad jedinými osobami, kterým nadělila Meyers trošku zdravé inteligence.

Komedie bez romantiky

Neubráním se lehkému srovnání, protože Nějak se to komplikuje asi zdaleka nejvíce připomíná předloňské Mamma Mia! (shodou okolností tak se Streep v hlavní roli), když nabízí velkou porci momentů, ve kterých ze sebe dělají herecké hvězdy idioty. Alec Baldwin sahá Meryl do rozkroku, Steve Martin si hraje na patnáctiletého krále diskoték, přičemž několikrát přijde na řadu i vložka, která zavání gerontofilií. Rozhodně to ale není vtipné a ani trošku zábavné.
Meyers navíc totálně selhává i na romantickém poli, poněvadž není schopná pořádně zatlačit na pilu, natož pak vycedit skrz plátno nějakou tu emoci, a to ani v závěru, kdy se rozpláčou snad úplně všichni. Nějak se to komplikuje totiž končí hned na několik způsobů, tudíž ve chvíli, kdy se zvlhčí kanálky i poslední postavě ve filmu, už divák pouze čeká, zda přijde ještě jeden nebo další tři závěry.

Komedie?

Scénář k Nějak se to komplikuje je zářným příkladem špatně napsaných postav, neboť takto nesympatickou bandu nemohou dobře odehrát ani Streep s Baldwinem. Oba jsou jen a pouze průměrní, stejně jako Steve Martin, jehož kreace je však ve srovnání s Růžovými pantery velkým skokem vzhůru.
Přijde mi, že porota na Zlatých Glóbech musela mít hotové zatmění, nebo novinku Nancy Meyers vůbec neviděla. Tři nominace pro film, který není zábavný, vtipný, ani romantický jsou totiž extrémně zarážející. Nějak se to komplikuje vyhlíží díky zvučným jménům zdánlivě kvalitně, pod povrchem se však skrývá snímek plný souložících nesympatických skorodůchodců, kteří, když už chtějí být vtipní, se pouze hloupě pitvoří.


takže bych, chtěla říct, že teda nevím co je komedie podle Svobika, který tuhle hnustě trapnou recenzi napsal...:( a jestli se ještě ke mě někdo přidáte, tak Svobikovi něco napíšeme :)


Fotka měsíce - hlasování 1

20. února 2010 v 11:36 | Danča |  Ostatní
Ahoj,
dnes jsem našla vzkaz od mého SB, kde se hlasuje pro fotku měsíce.Pro fotku měsíce se zatím nehlasovalo, to jsem vybírala já, podle toho jak se mi líbila:), ale teď si myslím, že bude lepší když si budete hlasováním vybírat fotku měsíce :)

Takže už to uděláme hned, hlasujte dole v anketě: (hlasování bude ukončeno 22.února)

a,
b,

c,
d,

Manhattan na Barrandově!

20. února 2010 v 11:25 | Danča |  Články
Ahoj dneska dávají film Manhattan na Barrandově v 13:15. Film doporučuji! :)

Časopis Týden - urážka

19. února 2010 v 17:22 | Daniel |  Články
Koukněte se co napsali v časopisu Týden o Meryl:

Nominace na oscara........naopak by se nominace mohli obejít bez romantických filmů Nějak se to komplikuje a Julie a Julia - při vší úctě k Meryl Streepové tyto filmy za mnoho nestojí. Jenže Streepová je Streepová, a tak ji pravděpodobně stejně akademici neopominou.
Všichni už samozřejmě víme, že Meryl nominaci na Oscara získala s filmem Julie a Julia, ale ty řeči, že tyto dva úžasné filmy za mnoho nestojí si mohli nechat....

zdroj: časopis Týden a SB Aduska

Poznávačka 0.3

19. února 2010 v 11:45 | Danča |  Soutěže
Ahoj je tu další poznávačka: ,,Poznejte kdo je to za herečku, která je rozmazaná? "

1,Přezdívka
2,Kdo je to
3,Blog - pokud máš
4,Co chceš na diplom

Foto:
Hrozně lehké, ale je tady malá Nápověda: hrála hlavní roli ve filmu Austrálie.

Meryl Streep: Diety nedrží, chce se cítit dobře

15. února 2010 v 19:40 | Danča |  Články

Diety nedrží, chce se cítit dobře

Diety prý nedrží. Přesto Meryl Streepová všechny šokovala, když si při své návštěvě v Praze v luxusní restauraci s těmi největšími delikatesami objednala jen polévku a brambory s máslem. Málokdo tušil, že herečka tak jen dodržela princip svého běžného stravování. Nepotřebuje prý brambory k tomu, aby zhubla, ale aby se cítila dobře. Přesto její bramborová dieta dokáže člověka, který má s postavou problémy, připravit až o půl kilogramu denně. Samotné brambory neobsahují žádný tuk, zato však skoro všechny nejdůležitější minerály a stopové prvky. Bramborová dieta má odvodňující účinky a zlepšuje trávení, proto s ní zle zhubnout a přitom být bez hladu a získat spoustu energie.

zdroj: bleskove.centrum.cz

Julie&Julia - film online

14. února 2010 v 13:09 | Danča |  Filmy online s Meryl
film Julie&Julia online Tady!

Julie&Julia online

14. února 2010 v 13:05 | Danča |  Julie&Julia
Ahoj tak film Julie&Julia je už online s dabingem na stránce www.kinotip.cz tak se koukněte :)
zdroj: SB Aduska

Nějak se to komplikuje ve Vlastě

10. února 2010 v 12:22 | Danča |  Články
Článek o filmu Nějak se to komplikuje najdete v časopisu Vlasta, ale kdyby jste to někdo nestihl tak si to můžete přečíst tady:


Woman´s Weekly 2010

10. února 2010 v 12:03 | Danča |  Články

US Weekly 2010

10. února 2010 v 11:37 | Danča |  Články

Nominace na Oscara

10. února 2010 v 11:30 | Danča
2.2.2010 Meryl získala nominaci na Oscara, za nejlepší herecký výkon ve filmu Julie&Julia. Tak doufám, že to vyjde. :)

Sandra Bullock - The Blind Side
Helen Mirren - The Last Station
Carey Mulligan - An Education
Gabourey Sidibe - Precious
Meryl Streep - Julie & Julia

Jsem nemocná!

5. února 2010 v 9:43 | Danča |  Ostatní
Ahoj,
musím Vám říct, že teď na nějakou chvilku tady asi nebudu, protože jsem chytla nějakou chřipku, takže se omlouvám a doufám, ž eto nebude na dlouho! :)

Nové SB!

5. února 2010 v 9:41 | Danča
Ahoj, asi jste si všimli, že se objevila další blogařka, která má také další stránku o Meryl, takže je další moje nové SB! :)

85 milionů za Nějak se to komplikuje...

2. února 2010 v 14:31 | Danča |  It´s Complicated
Ahoj,
nevím jestli jste někde četly, že za film Nějak se komplikuje se zaplatilo 85 milionů. Je to docela velká suma :). A nejlepší na tom je, že se ,,říká", že na této sumě má i podíl Meryl, protože prý dostala takový honorář, že byl mezi největšíma. :)


Nový desing...

1. února 2010 v 20:00 | Danča |  Ostatní
Ahoj, asi jste si všimli, že je nový desing a pár nových věcí. Doufám, že se Vám nový desing líbí a že sem budete více chodit :).Ale k hlavní věci: každý měsíc se bude měnit motto, které řekla Meryl v průběhu své kariery, takže na měcís únor je motto:"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte.,, to je motto, který se mi skoro nejvíce líbí :) a také jsem vyměnila fotku měsíce :) tak napište do komentů jak se Vám to celý líbí :) Děkuju Vaše DanůŠka =D