"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Květen 2010

Jsem tu..!!!

30. května 2010 v 20:14 | Danča |  Aktualizace
n
Ahoj,
omlouvám se, že jsem tu hodně dlouho nebyla a nepřidávala žádné články...
Od zítřka tu budu zase v plném proudu.. :D
Těším se na Vás,   


                                 Vaše Danča :)

Barnard College Commencement

25. května 2010 v 15:17 | Danča |  2010

Meryl Streep: Dcera jí hrála starší sestru

11. května 2010 v 20:32 | Danča |  Články
SERIÁL: Slavné matky a jejich dcery. Někdy je podoba ohromující. O to hůř se pak žije ve stínu rodiče. Mamie Gummer, dcera oscarové herečky Meryl Streep, ale nikdy tento problém neměla. Matku následuje i v kariéře. Meryl ji podporuje. Ve filmu Dům duchů dceru dokonce nechala ztvárnit starší sestru své postavy…

Už od chvíle, kdy se narodila, se Mamie nestala jen biologickou dcerou Meryl, ale i filmovou. Jako batole ztělesnila dítě Streep a Jacka Nicolsona ve filmu Hořkost. A nebylo to naposledy. Pro filmové producenty je požehnáním. Ze slavné Meryl nemusí během retrospektivního filmu dělat dvacítku. Je tu biologická kopie, krásná Mamie, jež maskérům a digitálním technikům ušetří práci.

Stejný blond odstín vlasů, obočí. Výrazný nos a identické rty. Klenuté lícní kosti s mimickými vráskami kolem úst. Jen tvar očí, které má dcera trochu menší a obočí, jež je rovnější, dává tušit, co z podoby zdědila po otci. Matka a dcera ale nesdílí jen podobné rysy. Mají i stejný minimalistický vkus. O to víc je podoba někdy až matoucí. Kdyby je nedělila jedna generace, téměř by vypadaly jako dvojčata.


Dětství v šoubyznysu
Pro malou holku nebylo lehké být často bez mámy. Meryl kvůli zaměstnání nebyla často doma. Prožívala životy svých postav. Děti bydlely střídavě na farmě v Connecticutu, někdy v Los Angeles. Podle toho, kdy měla maminka volno. Možná i proto Mamie tak zatoužila stát se herečkou. Když v mnoha filmech hrála Merylinu dceru, mohla s ní alespoň chvíli být. Okusit život, pro který ji matka pravidelně opouští.

I když má Mamie, celým jménem Mary Willa, tři další sourozence, bratra Henryho a sestry Luisu a Grace, byla to ona, která se rozhodla jít ve šlépějích Meryl. Aby neměla protekci, nechala si příjmení po otci, sochaři Donu Gummerovi. Nestála o slávu, kterou si i její matka tak pečivě drží od těla. Nezajímal ji ani bleskový vzestup kariéry, který by určitě nastal. Chtěla jen hrát... Ač zvolila stejnou životní vášeň jako matka, herectví, rozhodla se dosáhnout uznání sama za sebe. A daří se jí to.
Zdroj: Tady

Prosím POMOCT! - za odměnu!!!

8. května 2010 v 16:24 | Danča |  Jiné
Ahoj,
potřebovala bych pomoct za doměnu. Jestli na internetu najdete nějaký film s Meryl Streep ke stažení, tak mi prosím pošlete odkaz na stránku, na email: rejzkovad@seznam.cz

Odměny jsou roztříděny takto:
1. Film od roku 1977 do 1984 = 1.Diplom, 1.Animace,1.Glitterka
2. Film od roku 1984 do 1992 = 1.Diplom, 1.Animace
3. Film od roku 1992 do 2002 = 1.Diplom
4. Film od roku 2002 do 2009 = 1.Animace

Kromě těchto filmů:                                    
Mamma mia!
Nějak se to komplikuje
Julie&Julia
Pochyby
Hrdinové a zbabělci
Ďábel nosí Pradu
Zítra nehrajeme!
Ideál
Bratři jak se patří
Hodiny
Marvinův pokoj
Dům duchů
Smrt jí sluší
Vzpomínky na Afriku
Lovec jelenů

Posílejte na e-mail: rejzkovad@seznam.cz

PS: Moc děkuju! :)

Julie a Julia

6. května 2010 v 20:12 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Julie and Julia
Žánr: Komedie/životopisný
Země: USA
Délka: 123 min
Rok: 2009

Hrají: Meryl Streep...Julia Child
         Stanley Tucci....Paul Child
         Amy Adams....Julie Powell

Režie: Nora Ephron

Obsah filmu Julie a Julia:
Kulinářská legenda přináší frustrované sekretářce nový recept na život ve filmu Julie a Julia. Prožijte příběh, ve kterém životní osudy a kniha kuchařských receptů autorky Julie Child (Meryl Streep) inspirovaly nezkušenou spisovatelku Julii Powell (Amy Adams), aby během pouhých 365 dnů uvařila všech 534 receptů a zasvětila tak celou novou generaci do kouzel francouzské kuchyně. Ve vedlejší roli lahodné komedie o radosti, posedlosti a máslu, kterou natočila režisérka Nora Ephron, se představuje Stanley Tucci (Ďábel nosí Pradu). Dobrou chuť!

Trailer:


Úspěšnost filmu: 79%


Nějak se to komplikuje

6. května 2010 v 20:08 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: It´s Complicated
Žánr: Komedie/Romantický
Země: USA
Délka: 120 min
Rok: 2009

Hrají: Meryl Streep....Jane Adler
         Alec Baldwin....Jake Adler
         Steven Martin....architekt Adam
         John Krasinski....Harley

Režie: Nancy Meyers

Obsah filmu Nějak se to komplikuje:
Jane (Meryl Streep), je úspěšná a nezávislá majitelka restaurace, ale hlavně rozvedená žena a matka tří odrostlých dětí, která má velmi přátelský vztah se svým bývalým manželem Jakem (Alec Baldwin), který nyní žije v novém manželském svazku s o mnoho mladší Agness (Lake Bell).

Když se oba vydají na synovu promoci, jedna nevinná večeře a všechno se začíná poněkud... komplikovat. Jane se náhle ocitá v bláznivé aféře a v roli "té druhé ženy". Do toho všeho se nakonec ještě přimíchá Janin architekt Adam (Steve Martin), který se začne přitažlivé Jane dvořit.

Měli by se Jake a Jane přes tuto aferu jen tak přenést a posunout dál, nebo je to skutečná láska na druhý pokus?

Trailer:


Úspěch filmu: 84%       


Mamma mia!

6. května 2010 v 20:04 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Mamma mia!
Žánr: Komedie/Hudební/Romantický
Země: USA
Délka: 110 min
Rok: 2008

Hrají: Meryl Streep....Donna Sheridenová
         Pierce Brosnan....Sam Carmichael
         Colin Firth....Harry
         Stellan Skarsgard....Bill
         Amanda Seyfried....Sophii Sheridenová

Režie: Phyllida Lloyd


Obsah filmu Mamma mia!:
Donna a její dcera Sophie žijí na řeckém ostrově. Nic jim nechybí, Sophie se bude vdávat, ale má jedno přání...

Chce poznat svého otce. Najde maminčin deník a zjistí, že existují 3 otcové. Rozešle tedy všem pozvánky na svatbu. Donna zase pozve na ostrov své dvě nejlepší kamarádky z jejich bývalé hudební skupiny Donna a dynamitky, ale netuší nic o Sophiiném pozvání. Donna zjistí, že jsou její bývalé lásky na ostrově, ale nic neví o tom, že je pozvala Sophie. Má strach, že svatba bude zkažená...

Trailer:


Úspěšnost filmu: 80%


Pochyby

6. května 2010 v 19:57 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Doubt
Žánr: Drama
Země: USA
Délka: 104 min
Rok: 2008

Hrají: Meryl Streep....sestra Aloysius Beauvier
         Amy Adams....sestra James
         Philip Seymour Hoffman....páter Brendan Flynn

Režie: John Patrick Shanley
Obsah filmu Pochyby:
Ocitáme se v šedesátých letech v katolické škole poblíž Bronxu. Hlavní hrdinkou se stává jeptiška, která má podezření že učitel a kněz v jedné osobě má příliš velký zájem o novou studentku. Jenže není lehké obvinit zrovna kněze ze sexuálního obtěžování a navíc když si jeptiška není ani jistá. Proto vzniká spousta kompromitujicých situací a je jasné že ve škole bude horko.

Trailer:


Úspěch filmu: 79%


Dark Matter

6. května 2010 v 19:53 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Dark Matter
Žánr: Drama
Země: USA
Délka: 88 min
Rok: 2007

Hrají: Meryl Streep....Joanna Silver
         Liu Ye....Liu Xing
         Aidan Quinn....Reiser

Režie: Shi-Zheng Chen
Obsah filmu Dark Matter:
O Meryl Streep je všeobecně známo, že se nikdy nebála komerčně méně zajímavých projektů. Dark Matter je jedním z nich. Hlavním hrdinou je zde mladý, čínský, ambiciozní a chytrý student Liu Xing, který vyrůstal ne zrovna v ideálním prostředí.

Měl ale pod čepicí a rozhodně to takhle nechtěl nechat pokračovat, dokázal se z nuly vyhrabat k odhodlání uspět ve světě vědy. A to tak, že uspět pořádně. Přestěhuje se do USA, aby mohl dělat, co skutečně chce a věnovat se své vášni, svému snu. Je přijat do vědeckého týmu, ale začne mít problémy, když se snaží jít svou vlastní cestou a prosazovat své názory.

Jednu chvíli to sice vypadalo, že by mohl ve svém oboru dokonce obdržet i Nobelovu cenu, mezitím však pro něj mělo univerzitní vedení jiné pochopení, tedy žádné. Nikdo však netušil, že v tomto ambiciózním mladíkovi třímá osobní křivda.

Film je natočen podle skutečných událostí a Meryl Streep by si v něm měla zahrát přítelkyni hlavního hrdiny. Film debutujícího režiséra Shi-Zeng Chena sice vypadá jako "lehké" drama o talentovaném člověku a nečekaně hrbolaté cestě za úspěchem, ale třeba budeme nakonec všichni příjemně překvapeni, kam to nejen výkon Meryl vytáhne...

Trailer:


Úspěšnost filmu: 60%


Hrdinové a zbabělci

6. května 2010 v 19:46 | Danča |  Filmografie
y
Orïginální název: Lons for Lambs
Žánr: Drama
Země: USA
Délka: 92 min
Rok: 2007

Hrají: Meryl Streep....Janine Roth
         Robert Redford....Dr.Stephen Malley
         Tom Cruise....senátor Jasper Irving

Režie: Robert RedfordObsah filmu Hrdinové a zbabělci:
Robert Redford se po sedmi letech vrátil k filmové režii zatím nejotevřenějším politickým snímkem své režijní kariéry. Hrdinové a zbabělci mají podobu komorního dramatu, jehož tři segmenty se odehrávají zároveň (byť v různých časových pásmech) na třech místech: ve Washingtonu, v Kalifornii a v Afghánistánu, vždy prakticky jen mezi dvěma protagonisty. Rozhovory šestice modelových postav Redfordovi slouží k "názorné" kritice způsobu, jakým americká vláda vede válku proti terorismu. - Zkušená televizní reportérka Janine Rothová dělá interview s vlivným mladým republikánským senátorem Jasperem Irvingem, jehož politický start kdysi podpořila. Brzy zjistí, že drahocennou hodinu v jeho kanceláři dostala jen proto, aby ve zprávách propagovala nový strategický plán pro Afghánistán: pohraniční hory mají obsadit a kontrolovat malé výsadky amerických vojáků, neboť podle domněnek al-Kájda kvůli otevření nové fronty v Badaksánu převádí z Iráku teroristická komanda přes íránské území. Akce sotva začala a už má první oběti: dvojice zraněných mladých vojáků, Arian Finch a Ernest Rodriguez, v mrazivé noční pustině afghánských hor čelí v přestřelce přesile nepřátel a čeká na záchranný vrtulník. Současně na Kalifornské univerzitě profesor politologie Stephen Malley nabádá svého nadaného žáka Todda Hayese k větší aktivitě vyprávěním o dvou svých studentech, kteří se jako dobrovolníci přihlásili do armády. Jsou to právě Arian a Ernest, kteří nyní riskují své životy ve službách vlády, jíž jde jen o moc, o zisk a o záchranu pošramoceného obrazu ve zkorumpovatelných, bavičských médiích. - Všechny tři příběhy mají amerického diváka vyburcovat z letargie a přimět jej k tomu, aby se aktivně zasazoval o radikální politické změny (pod závěrečnými titulky významně probleskují upozornění na blížící se volby). Snímek je tak dalším otevřeně politickým dílem, zaměřeným proti vládě prezidenta Bushe, která se podle autorů po 11. září 2001 dopustila v zahraniční i domácí politice příliš mnoha chyb. Nutnost války s terorismem tvůrci (prostřednictvím postavy novinářky Rothové) nezpochybňují, apelují však na stažení amerických vojáků ze zahraničních misí a nacházejí pro současnou situaci paralelu s válkou ve Vietnamu. Terčem jejich kritiky se sice stávají hlavně republikánští politici, ale "útok" je veden i na pasivitu obyčejných Američanů. Diváci přitom mají možnost ztotožnit se prakticky se všemi postavami, jež postupně dojdou ke "správnému" řešení vlastní situace; samozřejmě s výjimkou senátora, jenž se vyprofiluje jako plakátově sebestředný manipulátor, ohánějící se nejlacinějšími politickými frázemi. Emocionální naléhavost vyprávění, postaveného na "mluvících hlavách", zvyšují barevní mladíci, společně obětující život jakoby přímo za "republikánského padoucha" Irvinga. - Vyprávění se opírá o navenek složitě, ve skutečnosti však přehledné, jednoznačně směrované dialogy. Filmaři tak publiku nedávají možnost udělat si vlastní názor. Situace je o to zajímavější, že autor scénáře Matthew Michael Carnahan se nedávno se stejnou demagogičností angažoval jako scenárista "probushovského" válečného dramatu Království. - Přestože snímek je určen především americkým divákům, své obecenstvo si jistě najde i u nás díky hvězdnému hereckému obsazení, jemuž jednoznačně dominuje Meryl Streepová.

Trailer:

Úspěšnost filmu: 70%


Odvlečen

6. května 2010 v 19:42 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Rendition
Žánr: Drama
Země: USA/Jihoafrická republika
Délka: 117 min
Rok: 2007

Hrají: Meryl Streep....Corrine Whitman
         Reese Witherspoon....Isabella Fields El-lbrahimi
         Omar Metwally....Anwar El-Lbrahimi

Režie: Gavin HoodObsah filmu Odvlečen:
Američané se po útocích z 11.září 2001 chovají drsně jak sám tento film popisuje.Samozřejmě druhou stránkou jsou fanatici kteří se pokoušejí za každou cenu ve jménu víry dosáhnout svého.Film tuto skutečnost napodobuje a nemohu než doporučit
za shlédnutí to stojí.

Trailer:


Úspěch filmu: 74%


Ten večer

6. května 2010 v 19:33 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Evening
Žánr: Drama
Země: USA/Spolková Republika Německo
Délka: 117 min
Rok: 2007

Hrají: Meryl Streep....Lila Rossová
         Toni Collette....Nina Marsová
         Mami Gummer....mladá Lila Wittenborn

Režie: Lajos KoltaiObsah filmu Ten večer:
Na snímku Ten večer je nejzajímavější jednak jeho hvězdné obsazení a rovněž to, že se zde objevují i dcery slavných představitelek v "rodinných" rolích: Mamie Gummerová hraje svoji matku Meryl Streepovou zamlada a dcera Vanessy Redgraveové, Natasha Richardsonová, představuje i její filmovou dceru. Předlohou k filmu byl román Susan Minotové; na scénáři spolupracoval s autorkou Michael Cunningham. Režie se ujal známý maďarský kameraman Lajos Koltai. - Stará Ann Lordová umírá. Chvílemi vzpomíná, chvílemi sní a chvílemi blouzní, stále si však vybavuje mladého muže, s nímž strávila jednu jedinou noc, kdy podle svých slov společně zabili Buddyho… Její dvě dospělé dcery tyto vzpomínky děsí a uvádějí je do rozpaků, ani o jednom z těchto mužů dosud neslyšely. Zatímco starší Connie je zlehčuje a ctí právo na matčino tajemství, mladší Nina by toho najednou chtěla o matce vědět víc… - Komorní film Ten večer vypráví o životě, o vztazích mezi dcerami a matkou, o lásce a o vzpomínání. Ann nerekapituluje svůj život, vybavuje si útržkovité vzpomínky a zážitky, které pro ni zřejmě hodně znamenaly, aniž by si to uvědomovala, zároveň ji trápí pochybnosti, zda byla dobrou matkou. Při těchto úvahách a návratech do minulosti se večer mění v noc a pak přichází ráno a s ním očekávaná smrt.
Trailer:

Úspěšnost filmu: 67%


Ďábel nosí Pradu

6. května 2010 v 19:27 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: The devil wears Prada
Žánr: Komedie/Drama/Romanický
Země: USA
Délka: 109 min
Rok: 2006

Hrají: Meryl Streep....Miranda Priestly
         Anne Hathaway....Andy Sachs
         Emily Blunt...Emily
         Stanley Tucci....Nigel

Režie: David FrankelObsah filmu Ďábel nosí Pradu:
Film je natočený podľa rovnomenného románu Diabol nosí Pradu od mladej spisovateľky Lauren Weisbergerovej. Autorka Wisbergerová v tejto knihe, ktorá sa stala bestelerom, v nej vylíčila svoje osobné skúsenosti. Istý čas pracovala v módnom časopise Vogue, kde ju znevažovala jej šéfka.

Absolventka vysokej školy Andy Sachsová úspešne prešla výberovým konaním na post asistentky šéfky módneho časopisu Runway. Andy žije v jednoduchých pomerov s priateľom Natom - kuchárom. Jej začiatky na poste, pre ktorý by sa vraždilo, nie je najšťastnejší. Vlastne nie je šťastný ani pre tých, čo tam pracujú roky.

Andy je pekné moderné dievča s dobrým v...kusom, ale bohužiaľ jej zovňajšok je pre povrchný svet módy dosť ošumelý. Kým ona nosí odevy zo second handu. Zamestnanci vo firme chodia ako by vyšli priamo z módnej prehliadky. Andy sa stretne so svojou novou šéfkou Mirandou Priestleyovou, ktorej príchod hneď uvedie do pohotovosti všetkých zamestnancov. Pohodlné šľapky ženy vymenia za lodičky a neporiadok zo stolov zmizne sa sekundu. A Andy Sachosvá netuší, čo sa deje. Vidí okolo seba zamestnankyne pochudnuté na kosť. Nat po niekoľkých týždňov má pocit, že Andy nežije s ním, ale so svojou šéfkou Mirandou. Andy musí plniť želania svojej šéfky, aj keby to bolo nemožné. Príklad je zaobstáranie najnovšeho dielu knihy Harryho Pottera, ktorý ešte nebol ani v tlači. Andy úspešne plní príkazy svojej despotickej šéfky,no predsa akoby sa jej nevedela zavďačiť. Nigel - modny návrhar v časopise jej povie priamo do očí, že zaberá miesto iným dievčatám, ktoré by chceli pracovať, a nie ako ona, že tu je len ako na stáži. Andy sa hneď objedná k visažistovi, Nigel jej dá módne šaty z ich časopisu.

A jej zmena image spôsobí hotovú revolúciu. Odvtedy ju i šéfka Miranda začne úznavať. Začne ju poverovať zložitejšími úlohami až odstaví tak pomaly na druhú kolaj i svoju kolegyňu, ktorá veľmi túžila ísť do Paríža s Mirandou na módnu prehliadku. Andy sa mení i vo svojom vnútri. Pred časom brala prácu vo Runway, len ako možnosť pre profesný rast. Chcela odjakžíva byť novinárkou, nie robiť vo svete módy. Predsa však i ona tomu svetu podľahla. Začala držať diéty, bola sebavedomejšia. No táto premena z larvy na krásneho motýľa priniesla i svoju daň, v jej súkromnom živote. Akoby už nepatrila do sveta svojich priateľov a hlávne sa už nepohodla so svojím priateľom Natom. Obaja sa rozišli. V Paríži Andy strávila noc s novinárom, ktorý s ňou chcel chodiť už dávnejšie. Ale na druhý deň ráno to Andy oľutovala, najmä po tom, čo jej chladne povedal, že jej šéfka Miranda bude zo svojho postu zosadená. Na jej miesto dá vedenie mladšiu. Predsa ani despotická Miranda nie je všemocná. Rúca sa jej i súkromný život. Jej manžel, ktorý v poradí ju opúšťa. Andy hneď utekala za svojou šéfkou Mirandou ju varovať pred zakulsinými intrigami. Ale ako sa zdá, Miranda sa vie o seba postarať. Urobila už určite opatrenia, aby ju nezosadili. A Andy si uvedomí, že móda nie je svet pre ňu.

V Runway dá výpoveď. Vráti sa k svojmu bývalému štýlu obliekania a vysáže. Svoje značkové šaty daruje svojej kolegyni, miesto ktorej bola v Paríži. Zamestná sa v časopise, do kolektívu ktorého zapadne. A už len ostáva jej dať do poriadku jej vzťah so skvelým priateľom Natom.

Trailer:


Úspěšnost filmu: 74%


Mravenčí polepšovna

6. května 2010 v 19:22 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: The Ant Bully
Žánr: Animovaný/rodinný
Země: USA
Délka: 89 min
Rok: 2006

Mluví: Meryl Streep....mravenčí královna
          Nicolas Cage....Zoc
          Julia Roberts.....Hova
         
Režie: John A. Davis
Obsah filmu Mravenčí polepšovna:
Animovaný (3D) rodinný snímek Johna A. Davise Mravenčí polepšovna má jednoduché morální poslání. Desetiletý Lucas je nespokojený s novým bydlištěm i s rodiči a navíc ho šikanuje starší a silnější Steve. A tak si vybíjí vztek na bezmocných mravencích. Když jim hadicí vyplaví mraveniště, má už zoufalý hmyz jeho řádění plná kusadla a rozhodne se k odplatě. Stačí kapička kouzelného lektvaru, z chlapce je klučíček velikosti mravenečka a jeho převýchova na správného "mravence" se srdcem na pravém místě a se smyslem pro týmovou práci může začít. Lucas se díky mravenčí chůvě Hově i tváří v tvář různým nebezpečím změní, vybojuje s novými druhy vítěznou bitvu se zlým deratizátorem a pochopí, že v jednotě je síla a že přátelé si musejí pomáhat. - Tvůrci těží ze změny perspektivy, z prostředí pohádkově pojaté hmyzí říše a z její konfrontace se světem lidí. Nechybí ani pár odkazů na slavné filmy.

Trailer:


Úspěšnost filmu: 73%

         

Zítra nehrajeme!

6. května 2010 v 19:15 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: A Prairie home Companion
Žánr: Černá komedie/Hudební
Země: USA
Délka: 105 min
Rok: 2006

Hrají: Meryl Streep....Yolanda Johnson
         Kevin Kline....Guy Noir
         Lindsay Lohan....Lola Johnson
         Woody Harrelson....Dusty

Režie: Robert Altman
Obsah filmu Zítra nehrajeme:
Zatím poslední snímek režiséra a pro- ducenta Roberta Altmana Zítra nehrajeme! nás zavede na jeviště divadla, kde se odehrává poslední den slavné rozhlasové show.
Ústřední dvojici zpívajících kovbojů Dustyho a Leftyho si bravurně vystřihli Woody Harrelson a John C. Reilly. V rolích sester Johnsonových, které zpívají svůj duet, uvidíme Meryl Streepovou a Lily Tomlinovou. Všichni účinkující se za ta léta velmi dobře znají, proto není nouze o slovní přestřelky a břitký humor. Jde totiž o jejich poslední společné vystoupení a proto všichni hrají a zpívají jako o život.
Skvělé herecké obsazení, strhující pěvecké výkony a svižný humor jsou důvody proč si tento snímek nemůžete nechat ujít.

Trailer:


Úspěch filmu: 64%


Ideál

6. května 2010 v 19:11 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Prime
Žánr: Komedie/Romantický
Země: USA
Délka: 105 min
Rok: 2005

Hrají: Meryl Streep....Lisa Metzger
         Uma Thurman....Rafi Gardet
         Bryan Greenberg....David Bloomberg

Režie: Ben Younger

Obsah filmu Ideál:
Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života.
A tak se Rafi seznámí s okou-zlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn!
Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii...

Trailer:


Úspěch filmu: 74%


Manchurianský kandidát

6. května 2010 v 19:07 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: The Manchurian Candidate
Žánr: Thriller/Sci-fi/Politický
Země: USA
Délka: 125 min
Rok: 2004

Hrají: Meryl Streep....Eleanor Prentiss Shawová
         Denzel Washington....Ben Marco
         Jon Voight....Thomas Jordan

Režie: Jonathan Demme

Obsah filmu Manchurianský kandidát:
Snímek Jonathana Demmeho Manchurianský kandidát je remakem klasického politického thrilleru Johna Frankenheimera Mandžuský kandidát (1962 - TV) s Frankem Sinatrou (Marco), Laurencem Harveyem (Shaw) a Angelou Lansburyovou (paní Shawová) v hlavních rolích, natočeného podle stejnojmenného románu Richarda Condona. Ve fikci s fantastickými prvky tvůrci tehdy reagovali na atmosféru studené války a oblíbené, místy až paranoické teorie spiknutí. Líčili boj amerického důstojníka o odhalení snah komunistického bloku ovlivnit vládu ve Spojených státech; nepřítel k tomu zneužil bývalých amerických vojáků z Koreje, jimž tajně provedl brainwashing. - Jonathan Demme přesadil děj do současnosti a komunisty nahradil všemocným koncernem Manchurian Global, který se prostřednictvím ctižádostivé a bezohledné senátorky Shawové pokouší získat moc dosazením "dálkově ovládaného" viceprezidenta, či přímo prezidenta USA. Namísto Korejské války tu figuruje první válka v Perském zálivu z roku 1991. - Major Marco, údajně postižený veteránským syndromem, postupně odhalí, že on i jeho tehdejší podřízený, současný kandidát na viceprezidenta Raymond Shaw, byli podrobeni pokusům a že jsou řízeni pomocí implantovaných čipů. Po mnoha peripetiích se mu podaří zabránit spiknutí. Shaw i jeho matka přitom zemřou, právě tak jako řada nevinných lidí před nimi. - Solidní, byť poněkud nepřehledný a zbytečným množstvím sci-fi prvků vybavený psychothriller se opírá o napínavou atmosféru a o spolehlivé herecké výkony. Zavádějící je ovšem nový český název (manchurian je v překladu mandžuský).


Trailer:


Úspěh filmu: 69%
"Necessary Targets" Premiere

6. května 2010 v 15:21 | Danča