"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Dark Matter

6. května 2010 v 19:53 | Danča |  Filmografie
y
Originální název: Dark Matter
Žánr: Drama
Země: USA
Délka: 88 min
Rok: 2007

Hrají: Meryl Streep....Joanna Silver
         Liu Ye....Liu Xing
         Aidan Quinn....Reiser

Režie: Shi-Zheng Chen
Obsah filmu Dark Matter:
O Meryl Streep je všeobecně známo, že se nikdy nebála komerčně méně zajímavých projektů. Dark Matter je jedním z nich. Hlavním hrdinou je zde mladý, čínský, ambiciozní a chytrý student Liu Xing, který vyrůstal ne zrovna v ideálním prostředí.

Měl ale pod čepicí a rozhodně to takhle nechtěl nechat pokračovat, dokázal se z nuly vyhrabat k odhodlání uspět ve světě vědy. A to tak, že uspět pořádně. Přestěhuje se do USA, aby mohl dělat, co skutečně chce a věnovat se své vášni, svému snu. Je přijat do vědeckého týmu, ale začne mít problémy, když se snaží jít svou vlastní cestou a prosazovat své názory.

Jednu chvíli to sice vypadalo, že by mohl ve svém oboru dokonce obdržet i Nobelovu cenu, mezitím však pro něj mělo univerzitní vedení jiné pochopení, tedy žádné. Nikdo však netušil, že v tomto ambiciózním mladíkovi třímá osobní křivda.

Film je natočen podle skutečných událostí a Meryl Streep by si v něm měla zahrát přítelkyni hlavního hrdiny. Film debutujícího režiséra Shi-Zeng Chena sice vypadá jako "lehké" drama o talentovaném člověku a nečekaně hrbolaté cestě za úspěchem, ale třeba budeme nakonec všichni příjemně překvapeni, kam to nejen výkon Meryl vytáhne...

Trailer:


Úspěšnost filmu: 60%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama