"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Září 2010

Amanda Seygried chce být jako Meryl Streep

24. září 2010 v 14:37 | Danča |  Články

Sexy herečka Amanda Seyfried (24) doufá, že půjde ve stopách světoznámé herečky Meryl Streep (61).
Amanda v poslední době dostala hned několik filmových rolí, jako je například romantické drama "Milý Johne", "Dopisy pro Julii" či thriller Chloe. I přesto tyto úspěšně filmy patří mezi špičku i muzikálová komedie Mamma Mia!, kde si zahrála po boku Meryl Streep. Amanda by si přála zrovna takovou hvězdnou kariéru jako má multi-Oscarová Streep, která zazářila ve filmu Ďábel nosí Pradu.

seyfried.pise.cz
" Chtěla bych být jedna z těch hereček, které si mohou dělat co chtějí", řekla Amanda. " Jeden den bych chtěla být jako Meryl Streep, ale nevím o žádných dalších lidech v brandži, kteří by měli stejný cíl."
Krásná blondýnka také nedávno přiznala, že věří v lásku na první pohled.
" To víš, že ano. Myslím, že je to určitě vzácné, ale myslím, že existuje, řekla Amanda minulý měsíc.
" Láska je složitá, a je tak jednoduché se zamilovat, je komplikovaná, ale zároveň ta nejkrásnější věc na světě. Je dobré být zamilovaná, je dobré o lásce mluvit a také se na lásku před vámi dívat a myslím si, že to je důvod, proč jsou tyto romantické filmy tak důležité."


Streepová je vždy jiná, ví její dabérka Adamovská

21. září 2010 v 18:27 | Danča
PŘELOUČ Pro cenu Františka Filipovského za dabing Meryl Streepové ve filmu Pochyby si Zlata Adamovská v sobotu do Přelouče nepřijela. Nemohla, hrála v divadle. "Když mi volal moderátor Jan Rosák přímo z tamního pódia, seděla jsem právě v maskérně," líčí herečka, která dabuje už od devíti let.

* Co udělá herečka, když se dozví, že právě vyhrála?
Vyběhne na chodbu, aby líp slyšela, a raduje se. Ale měla jsem na to jen pár minut, pak musely všechny osobní emoce pryč, na jeviště nepatří. Až po představení, kdy mi přicházely blahopřejné esemesky, jsem si to pořádně vychutnala.

* Jak často Streepovou dabujete?
Vlastně pokaždé. Vím o její kariéře hodně a tiše jí zavidím ty krásné role, dvě i tři do roka.

* V čem je podle vás výjimečná?
V proměnlivosti, kterou dovedla k dokonalosti. Umí být ženou farmáře, vrcholnou političkou, hloupou nánou i mámou od rodiny. Jediné, co mi na ní vadí, je, že takříkajíc nejde naučit: vždy je jiná. Když někoho dabujete soustavně, máte pocit, že už ho znáte, ale u Streepové to neplatí, pokaždé překvapí. I její nádechy a "mlasky" se mění.

* Jaké bylo vaše nejnovější dabérské setkání se Streepovou?
Naposledy jsem dělala komedii Nějak se to komplikuje, kde byl jejím partnerem Alec Baldwin.

* Potkaly jste se někdy i osobně?
Jednou na Hradě, když v 90. letech přijela do Prahy na tehdejší konkurenční festival Varů. Prohodily jsme spolu pár vět, potřásly si rukama. Myslím, že byla ráda, rozsvítily se jí oči, když jí řekli, že česky mluví mým hlasem. Jen já jsem na chvilku znejistěla, jestli Američané vůbec vědí, co je to dabing.

***


Musím říct, že Zlatě opravdu moc závidím, že se setkala s Meryl.Doufám, že s s ní také někdy setkám.(Spíše jen ve snu). :))

Sexy čtyřicítky na filmovém plátně

21. září 2010 v 18:23 | Danča |  Články
Průměrná žena kolem čtyřicítky se v průměrném multikině donedávna cítila tak trochu jako na cizí, ne příliš přátelské planetě. Ze všech stran tu na ni útočily filmy plné ohlušujících výbuchů, mimozemských příšer, animovaných autíček anebo (což není o moc lepší) dvacetiletých slečen hledajících romantickou lásku na celý život.
Zkrátka a dobře, filmový průmysl nebral čtyřicetileté a starší dámy na vědomí. Měly nárok leda tak na role shovívavých maminek nebo potrhlých babiček. V posledních dvou letech se ale situace dramaticky změnila. I hollywoodští producenti totiž zjistili, že ženy přes čtyřicet existují.  A co víc, že je jich hodně, a tudíž představují zajímavou cílovou skupinu. A proto, konečně, začali točit filmy o nich a pro ně. Vybrali jsme pro vás devět filmů, které byste neměly přehlédnout.

Mamma mia!

Právě tenhle filmový muzikál s písničkami od skupiny ABBA před dvěma lety odstartoval celou vlnu filmů, v nichž ženy středního věku hrají prim. Producenti si totiž všimli, že na něj masově začaly chodit se svými dcerami a že i šedesátiletá Meryl Streep může pro určitou skupinu diváků být sexsymbolem.

Sex ve městě 2

Ano, recenze filmových kritiků byly příšerné. Ale přiznejte si, opravdu vás nezajímá, jak se Carrie ve věku 40+ vypořádá se svou rolí novomanželky? A jak se sexy Samantha vyrovná s nástupem klimakteria? A co budou mít ty oslnivě stylové dámy tentokrát na sobě? Sex ve městě je zkrátka pro naši věkovou kategorii něco jako povinná četba.

Nějak se to komplikuje

Opět sexy šedesátka Meryl Streep, tentokrát v roli rozvedené ženy, která se ocitne na vrcholku milostného trojúhelníku: usiluje o ni nápadník Steve Martin i exmanžel Alec Baldwin.

Líbáš jako Bůh

Podobný trojúhelník rozehrála také Marie Poledňáková v české variaci na téma "exmažel versus milenec". Její hrdinka v podání Kamily Magálové lavíruje mezi dvěma snad nejpřitažlivějšími stárnoucími krasavci českého filmu: Jiřím Bartoškou a Oldřichem Kaiserem.

Ženy v pokušení

Česká romantická komedie od hitmakera Jiřího Vejdělka probudila sexappeal v unavené opuštěné čtyřicetileté manželce (Lenka Vlasáková) a navíc uvedla na scénu rozjuchanou sexy babičku (Eliška Balzerová).

Zoufalé manželky

Seriál z idylického amerického předměstí odstartoval své vítězné tažení v roce 2004. Možná jako vůbec první "předskokan" celovečerních filmů o ženách ve středním věku odhalil, že divačky 40+ netouží sledovat jen soap opery a kriminálky.

Návrh

Film se Sandrou Bullock v hlavní roli představil novou variaci na téma "čtyřicítka a zajíček": zahrála si protivnou šéfku, která kvůli americkému občanství donutí k formálnímu sňatku svého mladého, ale otravného asistenta (Ryan Reynolds). A hádejte, jak to dopadne...?

Ďábel nosí Pradu

Do třetice Meryl Streep, tentokrát jako ďábelská Miranda, šéfredaktorka módního časopisu Runway. Pánovitá, sarkastická, kariéristická mrcha... ale není svým způsobem obdivuhodná?

Sexy 40

Catherine Zeta-Jones odhazuje zábrany a objevuje sebe sama ve filmu o klasickém "procitnutí" čtyřicetileté, čerstvě rozvedené ženy. Novou energii jí dodá románek s pohledným mladíkem Aramem (Justin Bartha).

Video bonus


Ocenění pro Zlatu Adamovskou

19. září 2010 v 16:19 | Danča |  Extra
Na šestnáctém ročníku udělování cen Františka Filipovského za dabing se nejlepšími dabéry stali Zlata Adamovská a Tomáš Juřička. Adamovská získala ocenění za roli sestry Belauvier ve filmu Pochyby, kde dabovala herečku Meryl Streepovou. Tomáš Juřička si vysloužil titul nejlepšího dabéra za roli otce Ranceho ve filmu Hvězda salónu, hlas půjčil herci Gérardu Jugnotovi.

Herečka Zlata Adamovská poděkovala za cenu ze záznamu (Přelouč, Ceny Františka Filipovského - 18. září 2010)
Herečka Zlata Adamovská poděkovala za cenu ze záznamu (Přelouč, Ceny Františka Filipovského - 18. září 2010)
Herečka Zlata Adamovská poděkovala za cenu ze záznamu (Přelouč, Ceny Františka Filipovského - 18. září 2010)   foto: Alexandra Mlejnková,  ČTK
Ani jeden z oceněných herců se však na předávání, které se konalo v P5elouči na Pardubicku, cen nemohl dostavit. Na velkoplošné obrazovce alespoň proběhl před diváky v sále i těmi, kteří předávání cen sledovali na projekci před Záložnou, předtočený rozhovor se Zlatou Adamovskou. Poté, co se ukázalo, že získala první místo v soutěži o nejlepšího dabéra, porušil Jan Rosák desatero moderátora přinesl si na jeviště mobilní telefon.
"Moderátror by neměl mít nikdy u sebe telefon, ale zkusím udělat výjimku a zavolám přímo Zlatě Adamovské, která  právě teď těsně před premiérou," řekl. S mikrofonem u telefonu nakonec mohl přát Adamovské v přímém přenosu. "Jestli si jako myslíte, že jste mi udělali radost, tak já vám něco povím: udělali a velikou. Za to vám všem děkuju," vzkázala Adamovská divákům po telefonu.

zdroj: merylenka.blog.cz

Připravuji nový desing! + SB Čtěte

13. září 2010 v 14:20 | Danča |  Aktualizace
Meryl
Ahoj,
už dnes začnu pracovat na novém desingu.Omlouvám se za hoodně velké zpoždění, protože teď je to ve škole opravdu oprus.(3*týně do 15:30 + úkoly atd.)Takže počítám, že tak do pátky by měl být desing hotový.A též se omlouvám všem svým SB, že neobíhám a nepřidávám moc článků na blog. Děkuju za pozornost. Daniela


Meryl Streep hostem v National Women´s History Museum

8. září 2010 v 16:59 | Danča |  O Meryl
Hlavní město Washington DC má mnoho skvělých muzeí, ale jedna důležitá muzea chybí. Pomozte nám jich pár vybudovat a ctít životy žen.
Narodní Muzeum Žen (National Women's History Museum) je nezisková a vzdělávací organizace. Jejich posláním je informovat veřejnost o ženách, které přispěly na náš národ.

y
zdroj: www.nwhm.org , SB Merylka Terka

Mommy&Me - Už oficiálně

3. září 2010 v 11:02 | Danča |  Jiné

Los Angeles Times uvádí Meryl Streep a Tinu Fey ve filmu s názvem Mommy&Me.

Meryl Streep a Stanley Stucca tvořili duo ve filmech Ďábel nosí Pradu a v Julie&Julia.

Když novinář se jednou zeptal Tiny Fey, ským by chtěla pracovat odpověděla: ,,No, není každý člověk ve snu, jako Meryl Streep?". zažertovala. ,,Chtěla bych si zahrát s Meryl Streep".


Tinino přání se splnilo...