"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Říjen 2010

Meryl Streep - Margaret Thatcherová

18. října 2010 v 17:34 | Danča |  Články
y
Herečka teď musí trénovat její řeč, gestikulaci a vystupování.
Bezesporu nejslavnější britská premiérka Margaret Thatcherová oslavila pětaosmdesátiny. Vážné zdravotní komplikace jí však zabránily zúčastnit se vlastní oslavy významného jubilea, ale filmaři v Hollywoodu už pomýšlejí na biografický snímek o jejím životě. A mají dokonce dokonalou představitelku pro tuto náročnou roli, jednašedesátiletou Meryl Streep (61).

Ta by měla hrát Margaret v době, kdy povýšila z ministryně školství a nastoupila do úřadu britské premiérky. Mladá léta slavné političky chtějí svěřit filmaři britské herečce Alexandře Roachové.

Meryl i Alexandru teď čeká nelehký úkol. Budou hodiny a hodiny sledovat všechny dokumentární záběry s Margaret a trénovat její řeč, gestikulaci a vystupování.

Dceru Thatcherové si zahraje britská herečka Olivia Colmanová, zatímco manžela Denise Jim Broadbentzdroj: odhaleno.cz

Kramer vs Kramerová v TV

3. října 2010 v 11:38 | Danča
5.10.2010 ve 20:00 na ČT1 dávají film s Meryl Streep a Dustinem Hoffmanem ,,Kramer vs Kramerová". Ocenění mnoho cenami - Meryl Streep (Oscar za nejlepší ženský herecký výkon), Dustin Hoffman (Oscar za nejlepší mužský herecký výkon) Více o filmu
Svět umění: Životopis Meryl Streep - TV

2. října 2010 v 22:33 | Danča |  O Meryl
3.10.2010 v 9:40 na ČT2 dokument Svět umění: Životopis Meryl Streep. Určitě budu koukat a nenechám si to ujít.Takže koukejte taky :))


Meryl Streepová. Dokument USA. Portrét fenomenální herečky - Silkwoodová, Lovec jelenů, Ďábel nosí Pradu, Kramerová versus Kramer, Sophiina volba, Mamma Mia!

Dovede být křehkou kráskou i robustní metrnicí, tragédkou i komediantkou, skvěle zpívá a tančí, dovede rozplakat i otrlého muže... Jak jen to ta Meryl dělá? Neví to nikdo, ani ona sama. Je prostě opravdová a jedinečná. Narodila se v roce 1949 (a je jí tedy už neuvěřitelných jedenašedesát let!) jako jediná dcera v rodině farmaceutického manažera. Původně chtěla studovat operní zpěv, ale už na střední škole zjistila, že srdce jí tluče pro činohru. Na divadelních prknech se cítila jako doma a okamžitě se stala školní hvězdou. Bez povšimnutí nezůstaly ani její první role ve filmu a ve třiceti letech měla za sebou svého prvního Oscara za svůj strhující výkon ve filmu Kramerová versus Kramer. Nesmazatelně se zapsala do zlatého fondu světové kinematografie také svými výkony ve filmech Lovec jelenů, Sophiina volba, Francouzova milenka, Zam ilovat se, Smrt jí sluší, Madisonské mosty, Ďábel nosí Pradu či Mamma Mia!

zdroj: tv.seznam.cz

Meryl Streep jako nejvíc sexy žena nad 60

1. října 2010 v 20:37 | Danča |  Články
Na neuvedených stránkách na internetu se volily nejvíc sexy ženy nad 60 let. Byli čtyři kategorie do třiceti, čtyřiceti, padesáti a šedesáti. V kategorii nad 60 vyhrála samozřejmě Meryl (Taky kdo jiný by měl vyhrát než Meryl:D ). Já bych teda ten žebříček trochu upravila. (Meryl bych samozřejmě nechala, ale Susan Sarandon bych dala na 2. místo) :)

1.Meryl Streep
2.Sigourney Weaver
3.Susan Sarandon

Zdroj: marylouisestreep14.blog.cz

Citát

1. října 2010 v 20:31 | Danča |  Ostatní
Našla jsem na internetu jeden zajímavý citát, který řekla Meryl (Nevím kdy ani kde). Já osobně jsem ho ještě nečetla.Nevím, jestli vy ano. Ale přišel mi zajímavý.

"Nejsem ten typ, který by politice přinášel oběti na úkor rodiny.Ne že bych byla apolitická.To bych nepodepisovala s Haroldem Pinterem petici za propuštění vašeho prezidenta Havla z vězení."

Meryl Streep jak narkomanka

1. října 2010 v 20:25 | Danča |  Články

Meryl Streepová jako narkomanka v oceňovaném dramatu

Na spadnutí je filmová verze velmi uznávané divadelní hry August: Osage County. V psychologickém dramatu by měly hrát Meryl Streepová a Julia Robertsová.

w

Julia by měla hrát podváděnou manželku, jejíž muž si najde studentku, a Meryl její matku, která na stará kolena propadla drogám. Nepěkné věci vyplavou v rodině na povrch poté, co zemře otec. Konflikty a výčitky se stupňují...
První ze jmenovaných hereckých hvězd právě vstupuje do českých kin s filmem Jíst, meditovat, milovat o ženě, která po rozvodu radikálně mění svůj přístup k životu a začne cestovat po Evropě a Indii. Snímek se však nedočkal nadšených recenzí, podobně jako ten minulý, romantická komedie Na sv. Valentýna.
Připravované drama by tak mohlo opět připomenout, že Julia umí hrát i zajímavější psychologické role, jako byla třeba ta v Erin Brockovich. Už teď mu americký tisk předpovídá "oscarový potenciál".
Obě herečky podle listu The Hollywood Reporter mají o drama zájem, smlouvy ale ještě nejsou podepsané. Film by se měl točit až v létě 2011.
Divadelní hra August: Osage County se stala ve světě velkým hitem. Po premiéře v Chicagu v roce 2007 se přesunula na Broadway i do Londýna a získala prestižní ocenění - Tony a Pulitzerovu cenu za drama. Producent Harvey Weinstein filmovou verzi připravuje už tři roky.