"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte." Meryl Streep
Únor 2011

Meryl Streep jako "Železné lady" je k nerozeznání

11. února 2011 v 16:42 | Danča |  ČlánkyVšichni byli zvědaví, jak bude vypadat Meryl Streep jako bývalá britská premiérka Margaret Thatcher, kterou si zahraje ve filmu Železná lady, jehož název se inspiroval přezdívkou bývalé britśké premiérky. A Streep jako by Thatcher z oka vypadlaŽivotopisný film Železná lady pojuednává o příběhu ženy, která prorazila bariéry pohlaví a tříd a prosadila se ve světě ovládaném muži. Režisérkou je Phyllida Lloyd.
Streep označila roli Margaret Thatcher za vzrušující výzvu, která v ní ale také vyvolává obavy: "Snažím se přistupovat k této roli s takovým úsilím, horlivostí a pozorností k detailům, jako to dělala skutečná Lady Thatcher. Mohu jen doufat, že moje životní síla se začne přibližovat její energii." Minimálně v maskérně odvedli dobrou práci. Meryl Streep jako by Thatcher z oka vypadla.
Streep se na roli opravdu důkladně připravuje. Navštívila i britský parlament a v galerii pro návštěvníky sledovala odpovědi britského premiéra Davida Camerona na otázky zákonodárců